Menu

O mnie

Cześć!

 

Nazywam się Anna Trojanowska i jestem dietetyczką, psychodietetyczką i trenerką personalną – ukończyłam licencjackie studia wyższe na kierunku dietetyka, roczne studia podyplomowe na kierunku trener personalny oraz liczne kursy pozwalające mi zdobywać wiedzę dotyczącą psychologicznych aspektów nadmiernego jedzenia. Dzięki tej bazie mogę zaopiekować nie tylko fizyczny aspekt Twojej diety, ale także psychologiczny i mentalny. 

 

Nie uważam by dietetyce jako dziedzinie naukowej należało się redukowanie tylko i wyłącznie do nauki zajmującej się odchudzaniem. Pracując z klientami i klientkami redukcję masy ciała traktuję jako “skutek uboczny” skupiając się na edukacji żywieniowej, psychoedukacji, trwałej zmianie nawyków i docieraniem do “korzeni” problemów, które jak się okazuje częściej leżą w zniekształconych przekonaniach na temat jedzenia i masy ciała oraz tego co “zdrowe” i “niezdrowe” niż w samym jedzeniu sensu stricte. Bliska jest mi idea ciałoneutralności – w swojej pracy nie przywiązuję uwagi do kształtu ciała woląc skupić się na osobie, która przychodzi do mnie po pomoc. 

W swojej pracy opieram się na:

Poradnictwie dietetycznym

Oceniam Twój stan odżywienia, prowadzę edukację żywieniową i dbam aby Twoje żywienie było dopasowane do jakichkolwiek problemów zdrowotnych z jakimi się zmagasz. Uczę Cię jak działa Twoje ciało i z jakich powodów odpowiednie żywienie jest tak ważne dla jego prawidłowego funkcjonowania. Przeprowadzam pełen wywiad medyczno-żywieniowy aby móc ocenić i pokierować Cię w razie potrzeby do odpowiedniego specjalisty. Czuwam nad Twoim zdrowiem, odżywieniem, samopoczuciem i pomagam Ci odnaleźć równowagę – byś mogła cieszyć się jedzeniem na swoich zasadach. 

Poradnictwie psychologicznym

Między tym co robimy a tym co chcielibyśmy robić w kontekście nadmiernego jedzenia czy innych problemów których doświadczasz w aspekcie diety stoi psychologia. Poprzez zadawanie odpowiednich pytań i rozmowie wspólnie identyfikujemy miejsca w których warto popracować nad relacją ze swoim ciałem i jedzeniem. Wyposażam Cię też w zestaw narzędzi i strategii, które przeprowadzą Cię przez proces zmiany krok po kroku. Wspólnie pracujemy nad Twoją gotowością do zmiany i dostosowujemy do niej strategie i plan działania. 

Elementach coachingu dietetycznego

Spokojnie – na pewno nie w formie “jesteś zwycięzcą” i “możesz wszystko”. Empatycznie towarzyszę Ci w procesie zmiany. Świętuję z Tobą sukcesy i wspieram Cię gdy masz gorszy czy trudniejszy dzień. Siedzę z Tobą przy jednym stole i traktuję Cię jako ekspertkę od własnego życia, ciała i jedzenia. Nic Ci nie narzucam. Uważnie słucham. Wskazuję drogę. Rzucam światło w ciemne kąty, do których jeszcze może Tobie samej nie udało się dotrzeć. 

Moja misja

Ze wszystkim z czym przychodzisz.
Z tym co chcesz pokazać.
I tym co wolisz zostawić dla siebie.
Gdziekolwiek się nie zgubiłaś.
I z pytaniami na które przestałaś wierzyć, że znajdziesz odpowiedź.
Jesteś tu najmilej widziana.
I nie jesteś sama.